شستشوی فرش - قالیشویی ستاره شهر

شستشوی فرش

خدمات قالیشویی باکیفیت

با توجه به اهمیت فرش در خانه های ایرانی، طبعا به نگهداری از فرش های ماشینی و دستبافت نیز توجه ویژه ای می شود. شستشوی فرش یا فرش شویی از مواردی می باشد که هر خانواده ایرانی با وسواس خاصی به آن می نگرند. در گذشته بیشتر قالیشویی در منزل انجام می شد اما با بیشتر شدن زندگی آپارتمان نشینی استفاده از خدمات قالیشویی جای خود را شست وشوی فرش در خانه داده است. با بالا رفتن قیمت فرش، رعایت اصول قالیشویی نیز بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و کارخانه قالیشویی که از مهارت و تجهیزات مدرنی برخوردار نبوده اند کم کم از دوره رقابت خارج شده اند.

ولی گاهی به دلایل گوناگون مانند قیمت قالیشویی و یا عدم اطمینان به مهارت کارخانه قالیشویی، ترجیح می دهیم که در خانه به فرش شویی بپردازیم. البته که قالیشویی و شستشوی فرش ماشینی و دستبافت اصول خود را دارد، که حتما باید تمام و کمال رعایت شود. در ادامه راهکارهای شستشوی فرش ماشینی و دستبافت در منزل و همچنین عوامل موثر بر قیمت قالیشویی را بیان خواهیم نمود.

اصول شستشوی فرش در خانه

قبل از شستشوی فرش اطمینان کسب کنید، که فرش شما رنگ نخواهد داد. زیرا در صورت رنگ دهی، در هنگام شستشوی فرش غیر اصولی، رنگ در سراسر فرش تان پخش خواهد شد. معمولا این اتفاق در هنگام شستشوی فرش تراکم پایین، مانند 500 شانه اتفاق می افتد.

برای خارج کردن گرد و غبار از میان تار و پود فرش از یک جارو برقی با مکش بالا استفاده کنید. زیرا در صورت باقی ماندن گرد و غبار در میان تارو پود، فرش بعد از شستن ، فرش حالت چرک تاب پیدا می کند.

برای شستشوی فرش از برس هایی با بافت نرم استفاده کنید. هیچ گاه از برس های سیمی و یا زبر جهت از بین بردن لکه هایی نظیر چسب و غیره استفاده نکنید. زیرا این کار موجب آسیب رسیدن به تار و پود فرش شما می شود.

محلول شست و شو و شامپو فرش را با آب ولرم تهیه کنید. زیرا آب بسیار داغ به بافت فرش آسیب می رساند و آب سرد نیز قدرت پاک کنندگی را کاهش می دهد.

برای شستشوی فرش نجس از شامپو فرش مناسب جنس فرشتان استفاده کنید. بهترین گزینه برای تمیزکردن فرش نجس از نجاست استفاده از شامپو فرش با حالت خنثی و پودر صابون است که خاصیت اسیدی و یا قلیایی نداشته باشد .

خشکشویی فرش و شستشوی فرش در منزل با دستگاه را امتحان کنید

شستشوی قالی در منزل یا خشکشویی قالی در منزل یا در هر محل دیگر به درخواست شما نیز توسط کارخانه قالی شویی انجام می شود. این کار توسط ماشین های اتوماتیک و مکانیزه و دستگاه بخارشوی صنعتی با بالاترین کیفیت ارائه می شود.

بدینوسیله کلیه جرم ها، لکه ها و گرد و غباری که در داخل فرش هستند، از آن خارج می شوند. در ماشین های شستشوی قالی و خشکشویی فرش ، 95% آب پس از شستشو از فرش کشیده می شود. و تا نهایت 2 الی 3 ساعت پس از شستن فرش قابل استفاده است.

بهترین قالیشویی چگونه انتخاب می شود؟

همانطور که می دانیم بهترین راهکار شستشوی فرش دستباف و فرش ماشینی سپردن به قالیشویی خوب است. زیرا با توجه به قیمت بالای فرش، خرید آن به صورت اقساطی صورت می گیرد. پس لطفا ریسک نکنید و کار را به کاردان بسپارید!

لقب بهترین قالیشویی را تنها می توان به گروهی سپرد که در کنار قیمت قالیشویی منصفانه خدمات شستشوی فرش با کیفیتی نیز ارائه دهند. سرعت و تعهد در دریافت و بارگرداندن فرش ها و شستشوی فرش ها با بالاترین دقت و بدون کمترین آسیب را می توان از بهترین قالیشویی انتظار داشت.

شستشوی نانو در قالی شویی مکانیزه و مدرن چیست؟

روش شستشوی فرش با نانو به این صورت است که پس از شستشوی فرش  از این مواد استفاده می شود. این مواد علاوه بر براق شدن فرش، موجب از بین رفتن بوی بد فرش نیز می شوند. نانوشویی فرش از بیدخوردگی فرش در طی دراز مدت نیز جلوگیری می کند. این مورد که گفته می شود فرش پس از شستتشو با مواد نانو دیگر اصلا کثیف نمی شود تا حدودی درست است اما باید به این موضوع هم توجه نمود که نباید اجازه داد که لکه روی فرش به مدت طولانی باقی بماند. در صورتی که فرش نفیس دستباف دارید بهترین پیشنهاد ما برای شما نانو شویی فرش دستبافت است.

مراحل شستشوی فرش در قالیشویی مدرن و اتوماتیک چیست؟

 • خاک گیری
 • تثبیت رنگ
 • لکه برداری با روش های مخصوص
 • شستشو با مواد شوینده ی مخصوص بافت فرش و در نهایت آبگیری و خشک کردن

قالیشویی آنلاین چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی کارها به سختی گذشته نیست. امروزه با یک سرچ ساده چندین کارخانه قالیشویی را می توانید پیدا کنید، که خدمات قالیشویی آنلاین ارائه می دهند. منظور از آنلاین این است که می توانید به راحتی در جریان شستشوی فرش دستبافت یا ماشینی قرار بگیرید و اطمینان داشته باشید که بهترین و مجرب ترین کارخانه قالیشویی را انتخاب کرده اید.

دسترسی همزمان به ده ها کارخانه قالیشویی معتبر

در واقع یکی از مزیت های قالیشویی آنلاین دسترسی به ده ها کارخانه قالیشویی معتبر است. شما می توانید با دیدن عکس ها و نمونه کارهای این شرکت ها با خیال راحت و با اطمینان فرش های قیمتی خود را به دست بهترین ها بسپارید. تیم ستاره شهر اسباب دسترسی به بهترین و مجرب ترین های این رشته را را فراهم آورده است. تا با خیال راحت و با پرداخت قیمت شستشوی فرش دستبافت و ماشینی بر اساس نرخ اتحادیه قالیشویی از بالاترین کیفیت برخوردار شوید.

 قالیشویی ارزان آیا امکان پذیر است؟

قالیشویی ارزان شعار بسیاری از قالیشویی های سطح شهر است ولی آیا واقعا به این شعار پایبندند؟ قالیشویی ارزان زمانی محقق می شود که در کنارش کیفیت خوبی نیز ارائه شود و تنها به شستشوی فرش با آب بسنده نکنند. به خاطر داشته باشید هیچ ارزانی تعجب آوری بی دلیل نیست! استفاده از مواد شوینده مرغوب، کادر حرفه ای و تجهیزات مدرن با قیمت بسیار ارزان امکان پذیر نیست. ستاره شهر  با اعلام هزینه شستشوی فرش بر اساس نرخ اتحادیه قالیشویی آماده ارائه خدمات قالیشویی باکیفیت هستند.

قیمت قالیشویی و قیمت شستشوی فرش ماشینی و دستبافت به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت قالیشویی بر اساس متر مربع محاسبه می شود. معمولا نرخ قالیشویی فرش دستبافت از فرش ماشینی بیشتر است. زیرا تخصص و زمان بیشتری در شستشو نیاز دارند. در صورتی که فرش ماشینی شما صرفا بخاطر گرد و غبار شسته می شود و لک های خاصی روی آن وجود ندارد، نرخ شستشوی فرش ماشینی بسیار کمتر تمام خواهد شد. ولی در صورتی که نیاز به اعلا شویی و از بین بردن لکه های خاص و قدیمی باشد نرخ شستشوی فرش ماشینی و نرخ شستشوی فرش دستبافت بیشتر خواهد شد. تعرفه قالیشویی ساده و تعرفه اعلاشویی فرش ماشینی به علت تفاوت در مراحل شستشو و نوع مواد شوینده با هم تفاوت دارند.

به علت شفاف سازی هرچه بیشتر در قیمت شستن فرش و قالی، تمام اقدامات صورت گرفته بر روی فاکتور رسمی باید درج شود و در اختیار مشتری قرار بگیرد. ستاره شهر با ارائه تعرفه قالیشویی برای شستشوی انواع فرش ماشینی، شستشوی فرش اکریلیک و پلی استر، شستشوی گلیم فرش و شستشوی فرش دستبافت، شستشوی فرش گل ابریشم و قیمت خشکشویی فرش ماشینی و دستبافت اطلاعات شفافی در اختیار کاربران خود قرار داده است. مورد بعدی که تعرفه قالیشویی و قیمت شستشوی فرش دستبافت را تغییر می دهد و بر نرخ شستن فرش تاثیر دارد نحوه شستن فرش است. به طور کل فرش ها به سه صورت دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک شسته می شوند. طبعا در روش اتوماتیک و ششتشو با دستگاه قالیشویی زمان کمتری صرف می شود و هزینه شستشوی فرش نیز تغییر می کند.

خدمات شستشوی فرش ستاره شهر شامل چه مواردی است؟

 • شستشوی فرش ماشینی
 • شستشوی فرش دستی
 • خشکشویی فرش ماشینی و خشکشویی فرش دستبافت در محل
 • خشکشویی موکت در محل
 • شستشوی فرش ترک
 • شستشوی گلیم فرش
 • شستشوی جاجیم
 • شستشوی فرش اکریلیک و پلی استر
 • شستشوی فرش گل ابریشم
 • شستشوی روفرشی
 • رفوگری و ترمیم
 • لکه برداری فرش

ستاره شهر در کنار شماست تا کارهایتان را راحت تر وبا کیفیت تر انجام دهید

در ستاره شهر ،  قالیشویی انواع فرش های دستبافت، ماشینی، نفیس و ابریشم و یا گل ابریشم  توسط کارشناسان فرش انجام می شود. فرشهای شسته شده توسط ستاره شهر به صورت لوله ای و بسته بندی به مشتریان طی چند روزه کاری بازگردانده می شود. همچنین خدمات خشکشویی فرش در محل نیز توسط دستگاه قالیشویی کاملا مکانیزه انجام می شود. در صورت نیاز تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه ستاره شهر ثبت درخواست نمایید تا متخصصین ما جهت هماهنگی و دریافت فرش ها در محل حضور پیدا کنند.